Piątka Hetmana na inaugurację rundy wiosennej!

W inauguracyjnym spotkaniu o punkty w 2019 roku podopieczni Jacka Ziarkowskiego pokonali 5:1 Orlęta Łuków. Po dwie bramki dla lidera IV ligi zdobyli Paweł Myśliwiecki i Dawid Skoczylas, a jedno trafienie dołożył Damian Rusiecki. Honorowe gol dla gości był autorstwa Szymona Łukasiewicza.

Na świetnie przygotowanej murawie o pierwsze punkty w tym roku przyszło walczyć podopiecznym Jacka Ziarkowskiego. Spotkanie zaczęło się świetnie dla gospodarzy. Już w trzeciej minucie Hetman wyszedł na prowadzenie. Najpierw świetne podanie Rafała Kycko otrzymał Rafał Turczyn, który zagrał do Pawła Myśliwieckiego, a ten strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Po minucie było już 1:1. Gola po szybkiej kontrze zdobył Szymon Łukasiewicz. W 13′-  świetnie zagranie Kamila Oziemczuka trafiło do Pawła Myśliwieckiego, któy zdobył swojego drugiego gola. Po strzelonej bramce Hetman uspokoił grę, a Orlęta nastawiły się na kontrę. W 22 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Dawid Skoczylas, umieszczając piłkę przy samym słupku bramki strzeżonej przez Patryka Karpińskiego. Niestety dla gospodarzy z powodu urazu boisko musiał opuścić Kamil Oziemczuk, a jego miejsce zajął Damian Rusiecki. Tuż przed przerwą Paweł Myśliwiecki umieścił piłkę w siatce, ale sędzia spotkania Michał Mikulski dopatrzył się spalonego.

Po przerwie kibice jeszcze dobrze nie zdołali zająć swoich miejsc, a Hetman strzelił swoją czwartą bramkę. Bramkę dla gospodarzy z lewej nogi zdobył Dawid Skoczylas. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego, jednak nie mieli ochoty się zatrzymywać. W 48 minucie swojego premierowego gola w barwach drużyny z Zamościa dołożył Damian Rusiecki. W 57′- po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Kycko piłka trafiła do Przemysława Żmudy, którego strzał głową był niecelny. W 70 minucie mocny strzał aktywnego środkowego pomocnika gospodarzy minął bramkę Patryka Karpińskiego w bezpiecznej odległości. Trzy minuty później kolejne uderzenie Rafała Kycko z kłopotami złapał golkiper Orląt. Chwilę później w dogodnej sytuacji Przemysław Kanarek nie trafił w światło bramki. W 82′- w świetnej sytuacji znalazł się wprowadzony Cezary Pęcak, ale strzelił wprost w golkipera Orląt. Dla Hetmana Zamość było to szesnaste zwycięstwo w tym sezonie IV ligi.
W następnej kolejce podopieczni Jacka Ziarkowskiego zagrają na wyjeździe z Victorią Żmudź, a Orlęta Łuków na własnym terenie podejmą Kryształ Werbkowice.