DZIEWIĘĆ MEDALI CEMENTU – GRYFA CHEŁM

W Dąbrowie Górniczej rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek, gdzie znakomicie zaprezentowali się zapaśnicy oraz zapaśniczki Miejskiego Klubu Sportowego „Cement - Gryf” Chełm. Zmagania w Dąbrowie Górniczej rozpoczęli zawodnicy stylu klasycznego.

Do Chełma z tytułem międzynarodowego wicemistrza Polski w kat. do 97 kg wrócił Igor Shepetun. Brązowy krążek wywalczył w kat. wag.  do 72 kg Hubert Sidoruk, natomiast piąte miejsce w tej kategorii zajął Piotr Lewandowski. W kolejnym dniu zapaśniczki „Cementu – Gryfa” Chełm wywalczyły aż siedem medali, zapewniając swojemu klubowi pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. W kategorii wagowej do 50kg brązowy medal wywalczyła Anna Król. Na drugim stopniu podium ze srebrnym medalem w kategorii do 53kg stanęła Katarzyna Krawczyk. Anastasiia Lebedieva oraz Monika Dadas wystąpiły w kategorii do 55 kg. Lebedieva wywalczyła brązowy medal, zaś Dadas uplasowała się tuż za podium zajmując piąte miejsce. Chełm w kategorii do 59kg reprezentowała Anastasiia Padoshyk, która zawody ukończyła ze srebrnym krążkiem. Bezapelacyjnie najlepsza w kategorii do 62kg była Olha Padoshyk i zdobyła tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Polski. Alicja Nowosad w kat. wag. do 65 kg nie miała sobie równych i ukończyła zawody na najwyższym stopniu podium. Występująca w kategorii do 76 kg Daniela Tkachuk z brązowym medalem stanęła na trzecim stopniu podium. Trenerami zapaśników są: Dariusz Jabłoński oraz Andrzej Głąb, zaś trenerami zapaśniczek Igor Lobas oraz Dariusz Kucharski.