Reklama

Miasto podsumowuje programy grantowe dla młodzieży

Blisko 90 projektów młodzieżowych to efekt realizacji programów grantowych Młodzież Inspiruje Dzielnice oraz Miejski Aktywator Młodzieżowy, utworzonych przez Miasto w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. W piątek (1 grudnia) odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasowe edycje nowych miejskich inicjatyw.
  • Źródło: lublin.eu
Miasto podsumowuje programy grantowe dla młodzieży

– Miejski Aktywator Młodzieżowy oraz Młodzież Inspiruje Dzielnice to programy stworzone po to, by ułatwić młodym osobom aktywne włączanie się w różne obszary życia naszego miasta. Oferują one lubelskiej młodzieży wsparcie w realizacji projektów z zakresu działalności kulturalnej, społecznej i obywatelskiej. Wprowadzając te narzędzia, chcieliśmy dać młodym mieszkankom i mieszkańcom szansę podejmowania inicjatyw wynikających z ich faktycznych potrzeb oraz możliwość dzielenia się ze społecznością Lublina swoimi zainteresowaniami i pasjami – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds.

„Dzielnice Kultury – Młodzież Inspiruje Dzielnice” to miejska oferta wsparcia finansowego młodych i okazja do realizacji młodzieżowych działań kulturalnych w dzielnicach Lublina. Z grantu mogły skorzystać osoby w wieku od 10 do 30 lat mieszkające, uczące się lub studiujące w Lublinie. W programie przyjmowane były projekty wykonane samodzielnie lub grupowo, a za jego realizację w poszczególnych dzielnicach byli odpowiedzialni operatorzy: Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” oraz Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja. Program ruszył w 2022 roku i jest kontynuowany w roku bieżącym. W trakcie dwóch edycji udało się zrealizować blisko 70 projektów wymyślonych, zaplanowanych i zrealizowanych przez i dla młodzieży za kwotę ponad 300 tys. zł. Wśród nich znalazły się, m.in.: plenerowe warsztaty arteterapeutyczne, młodzieżowe spotkania poetyckie, nagrania autorskich piosenek wraz z teledyskami, zajęcia fotograficzne o tematyce psychospołecznej, a także warsztaty multimedialne, filmowe, makramy czy ceramiczne.

Z kolei w ramach Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego (MAM) mogły być zgłaszane projekty o tematyce społecznej i obywatelskiej. Program skierowany był do osób w wieku od 10 do 30 lat uczących się, studiujących, mieszkających lub pracujących w Lublinie. Główny cel MAM to wzmocnienie partycypacji młodych ludzi w życie lokalnej społeczności. Projekty mogły składać nieformalne grupy młodzieży składające się z minimum 3 osób. Uczestnicy programu mieli zapewnione wsparcie merytoryczne na każdym etapie realizacji projektów – od momentu składania wniosków do ewaluacji. W pierwszej edycji programu wsparcie otrzymało 20 inicjatyw młodzieżowych, a łączna kwota przeznaczona na ich realizację to 36 tys. zł. Zgłoszone projekty dotyczyły m.in. zwiększenia kompetencji młodych ludzi, działań z zakresu integracji międzykulturowej, wzmacniania głosu młodych osób w środowisku szkolnym, przeciwdziałania mowie nienawiści czy organizacji zajęć z samoobrony dla młodych kobiet.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JustynaTreść komentarza: A po co nam nowe końcówki jak na mieście i tak większość tej samej trasy pokonują stadami a później dłuugo,dłuugo nic.Odechciewa się korzystać z takiej komunikacji.Data dodania komentarza: 21.12.2021, 09:11Źródło komentarza: Miasto zbudowało nowe węzły przesiadkoweAutor komentarza: RadekTreść komentarza: Brakowało Pana Kozłowskiego na wizji, myślałem, że poszedł już gdzieś dalej :D Szkoda, że rozmowa taka o PO jak zwykle nie wie co robi i mówi pod publiczke Data dodania komentarza: 19.11.2021, 09:08Źródło komentarza: Kontrapunkt: Marta Wcisło Klub Parlamentarny Koalicja ObywatelskaAutor komentarza: Kaśka Treść komentarza: My na integracji byliśmy w Wielkopolsce i lataliśmy w tunelu aerodynamicznym. A potem w hotelu zrobiliśmy sobie imprezę, aż się zdziwiłam, że frekwencja na wyjeździe była wysoka. Data dodania komentarza: 26.10.2021, 11:26Źródło komentarza: Jak wybrać lokalizację na wyjazd integracyjny?Autor komentarza: Przeciw bandytom !Treść komentarza: Na razie to lubelski Sanepid robi bandyckie i nielegalne ataki na lokale gastronomiczne w Lublinie ! Jak wczoraj o 12 w nocy na deptaku !!! Data dodania komentarza: 16.10.2021, 14:02Źródło komentarza: Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2!Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 27.09.2021, 19:23Źródło komentarza: Wypadek z udziałem trzech osobówek i ciągnika rolniczegoAutor komentarza: LokiTreść komentarza: Radni pis będą nas uczyć moralności.Data dodania komentarza: 27.09.2021, 16:58Źródło komentarza: Radna PiS z Kraśnika obawia się o swoje życie
Reklama
Reklama
Reklama